Bakan Bolat İsrail’in ihracat iddialarını yalanladı

Bakan Bolat İsrail’in ihracat iddialarını yalanladı

İsrail Dışişleri Bakanı’nın Türkiye’nin İsrail’e ihracatına ilişkin açıklamalarına karşın Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “İsrail Dışişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamalar tamamen hayal ürünüdür ve hükümetin İsrail ile ticarete ilişkin kararlarını desteklemekteyiz.” Karar halen geçerlidir” dedi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’ın yaptığı asılsız açıklamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Türkiye’nin İsrail’e yönelik kısıtlamaların çoğunu kaldırdığını iddia etti.

Bakan Bolat “İsrail Dışişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamalar tamamen hayal ürünüdür ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Hükümetin İsrail ile ticaret konusundaki kararını destekliyoruz. Bu karar yürürlüktedir.” “İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması, kalıcı ateşkesin sağlanması ve Gazze’deki Filistinli kardeşlerimize yönelik insani yardımların kesintisiz olarak ulaştırılması konusundaki şartlarımız sağlanıncaya kadar, İsrail ile ticaretin durdurulması kararımız yürürlüktedir.” açıklamasında bulundu.

https://x.com/omerbolatTR/status/1788545102152974567

administrator

Benzer Haberler